Brittoni autotoolidest

Hiljuti leidis uue omaniku 20 000ndes Brittoni autotool. See on sobiv ümmargune number, et teha väike tagasivaade möödunule ja hetkeseisule.

20 000 Eestis ja lähiriikides müüdud turvatooli ei ole globaalses mastaabis suur kogus, samas on see pea poolteist korda rohkem, kui ühes aastas sünnib Eestis lapsi. Kuna autotooli näol on tegemist turvatootega, siis võib lapsevanemal ostuotsuse tegemisel tekkida rohkem küsimusi ja vajadust saada infot võrreldes mõne teise lastetarbega.

Kus on Brittoni autotoolid toodetud?
Suur osa poodides müüdavatest laste autotoolidest on toodetud Aasia riikides, eelkõige Hiinas. Kui paarkümmend aastat tagasi hakkas tarbekaupade tootmine madalate tööjõukulude tõttu massiliselt Euroopast ja Ameerikast Hiina kolima, siis tänaseks on olukord muutunud. Tootmistöölise palk Hiinas ei jää enam palju alla Eesti tootmistöölise tasule ja hea haridusega insener teenib Hiina metropolis rohkem, kui tema kolleeg Soomes, rääkimata Eestist.

Miks siis ikkagi on mõistlik lastetarvete brändidel, nagu Chicco, Cybex, Concord, Graco, Kiddy, Joie või ka Britton toota Hiinas, mitte kodu lähedal Euroopas? Põhjus peitub tootmise efektiivsuses. Kui aastakümmneid tagasi tootis iga kaubamärk autotoole enda väikestes tootmisüksustes ja ostis ka materjale väikestes kogustes, siis on Hiinas tootmine koondunud 4-5 „supertehasesse”, kes valmistavad erinevatele brändidele suures koguses autotoole samadel tootmisliinidel. Tehaste ümber on tekkinud ka tugev materjalide tarnijate võrgustik, mis vanades tootmisriikides puudub. Suurtel ja tugevatel tootmisüksustel on ka piisavalt oskusteavet, et tagada püsiv ja stabiilne kvaliteet.

Kindlasti tuleb paljudele üllatusena, et näiteks Euroopas populaarne ja kõrges hinnaklassis Cybex pole kunagi oma autotoole tootnud Euroopas, vaid on need alates ettevõtte asutamisest valmistatud Hiinas. Veelgi enam, Cybexi kuulub 100% hiinlastele, kuna selle omanik on Hiina lastekaupadetootja ja -müüja GoodBaby.

Miks on Brittoni autotoolid nii soodsad?
Miks on Ikea mööbel palju soodsam kui salongides müüdav mööbel? Ikea laseb allhankijatel mööblit toota ja müüb seda siis läbi oma poodide otse klientidele. Kõik üleliigsed vahendajad, maaletoojad ja hulgimüüjad on hankeketist välja jäetud.

Sama oleme teinud ka Brittoni toodete puhul. Töötame välja meie turule sobiva toote disaini/värvilahendused ja tellime tootmise suures koguses otse hankijatehaselt. Tooted tarnitakse tehasest merekonteinerites meie lattu ja müüme need läbi oma poodide otse lõppkliendile.

Eestis müüdud välismaise kaubamärgi autotool saabub Hiinast kõigepealt kaubamärgi omaniku lattu Kesk- või Lõuna-Euroopas. Seejärel müüakse see maaletoojale Eestis, kes peab maksma transpordikulud Euroopa laost Eestisse, maaletooja omakorda müüb tooli poele, kes müüb selle siis lõpptarbijale. Võrreldes Brittoniga on seega tarneahelas tehasest lõppkliendini kaks lüli ja üks transpordikulu rohkem. Kõigi nende üleliigsete vahendajate kulud ja kasumid peab Eesti lapsevanem kinni maksma.

Tänu Brittoni soodsatele hindadele saavad paljud keskmise ja madalama sissetulekuga pered lubada endale uut autotooli ja lastele turvalist autosõitu.

Kus on Brittoni autotoolid testitud?
Euroopas Liidus müüdavad autos kasutamiseks mõeldud laste turvatoolid peavad vastama ECE R44 eeskirja nõuetele ning omama vastavaid tüübikinnituse sertifikaate.

Kindla eeskirja olemasolu lihtsustab autotoolide tootmist, kuna on olemas selged nõuded ja kriteeriumid materjalide ning funktsionaalsuse osas, millest tootjatehas saab lähtuda.

Kõik Brittoni autotoolid vastavad ECE R44 nõuetele või ületavad neid, nii materjalide, kui ka turvalisuse osas:

Britton SafeWay – tehase mudeli tähis BH, testitud grupp I+II (9-25 kg) vastavusele. Sertifikaadi väljastanud organisatsioon RDW (Hollandi Maantee Amet), kinnituse number E4-44R-044001.

Britton B’Way – tehase mudelitähis BS03 testitud grupp II+III vastavusele. Sertifikaadi väljastanud organisatsioon RDW (Hollandi Maantee Amet), kinnituse number E4-44R-043832.

Britton T’Way – tehase mudelitähis YB706 testitud grupp I+II+III vastavusele. Sertifikaadi väljastanud organisatsioon RDW (Hollandi Maantee Amet), kinnituse number E4-44R-0444497

Britton 2Way – tehase mudelitähis 1029, testitud grupp 0+I+II vastavusele. Sertifikaadi väljastanud organisatsioon NSAI (National Standard Authority of Ireland, Transport Department), kinnituse number E24-44R-040093

Britton BabyWay ja BabyWay+ – tehase mudelitähis 705, testitud grupp 0+ vastavusele. Sertifikaadi väljastanud organisatsioon Société Nationale de Certification et d’Homologation, Luxembourg, kinnituse number E13*44R00*44R04*5060*02.

Brittoni autotoolide tootmisel kasutatakse maailma juhtiva turvavöö valmistaja Sabelt klambreid ja lukusteid.

Igal Euroopa Liidus müüdud või siia imporditud laste turvatoolil peab olema tüübikinnitusmärk koos vastava grupiga.

Kas Brittoni autotoolid on läbinud ADAC-i testi?
Euroopa Liidu turul müüdavate laste autotoolide nõuded on kirjeldatud ECE R44 eeskirjades ning vastavalt ka testitud.

Lisaks sellele teostavad mõnede riikide kohalikud autoklubid turvatoolide kokkupõrketeste. Meie piirkonnas on neist tuntuim Saksamaa Autoklubi ehk ADAC testid. ADAC testib ja hindab põhiliselt Saksamaal enim müüdud turvatoole.

Kuna Brittoni turvatoole ei müüda Saksamaal, siis puudub ADAC-il vajadus ja huvi meie toole põhitesti kaasata.
Samas teeb ADAC lisaks avalikule testile ka tootjate finantseeritud kokkupõrketeste, mida tootjad saavad kasutada aga vaid tootearenduse eesmärgil. Sellise testi tulemusi ei tohi avalikult turunduseesmärgil kasutada.
Nii on ka Brittoni turvatoolid testitud Euroopa laborites vastavalt ECE R44/04 standardile, mitte ADAC-is.
/Antud lõigu tekst on kooskõlastatud ADAC-iga 20.07.2017/

Väldi koopiaid!
Meieni on jõudnud postitused viidetega välismaistele internetipoodide saitidele, kus müüakse Brittoni autotoole. Juhime tähelepanu, et sellistel toodetel ei ole Brittoniga midagi muud ühist, kui varastatud Brittoni logo.

Kuigi võltsimist võib võtta teatud mõttes komplimendina, kuna kopeeritakse ikka kaubamärki või toodet, millega soovitakse samastuda, siis ei soovita me kellelgi tellida internetist tundmatu taustaga toodet.

Esmalt on tegemist intellektuaalse omandi vargusega ja toote tellimisel Eestisse või mujale Euroopa Liidu liikmesriiki võib selle tollis avastamise puhul järgneda märkimisväärne trahvinõue.

Lisaks puudub võltsitud tootel igasugune kvaliteedigarantii.

Selleks, et olla kindel, et tegemist on autentse Brittoni autotooliga tasub see osta Brittoni esinduspoest või meie veebipoest www.britton.ee/pood

Vähimagi kahtluse korral tasub võtta ühendust info@britton.ee

Turvalist autosõitu soovides,
Sinu Britton